Lakrids by Bülow Selection Box |350g - 8 smagsvarianter
Lakrids by Bülow Selection Box 350 g 8 smagsvarianter i én gave
Lakrids by Bülow Selection Box | 350 g 8 smagsvarianter er firmagaven til dem, der gerne vil opleve mere end én side af lakridsens univers. I stedet for at vælge en enkelt favorit får modtageren hele otte forskellige smagsvarianter samlet i én flot gaveæske. Det gør gaven til en lille lakridssmagning, hvor der kan udforskes, sammenlignes og findes personlige favoritter.
Med 350 g og 8 forskellige smagsvarianter er Selection Box oplagt som firmajulegave til medarbejdere, kunder og samarbejdspartnere. Variationen gør æsken særligt interessant, når I ikke kender modtagerens foretrukne lakrids eller når selve oplevelsen af at prøve forskellige smage skal være en del af gaven.
Gaveæsken inviterer til at blive åbnet sammen med andre. Sæt den frem på julebordet, tag den med til familien eller lad kollegerne smage med. Hvem finder først sin favorit?
Otte forskellige lakridsoplevelser gør gaven sjovere
En af de store styrker ved Lakrids by Bülow Selection Box er variationen. Med otte forskellige smagsvarianter bliver gaven ikke blot noget lækkert at spise den bliver samtidig en smagsoplevelse, hvor modtageren kan gå på opdagelse.
Forskellige kombinationer giver mulighed for at opleve, hvordan lakrids kan ændre karakter afhængigt af de øvrige smagsnuancer. Det gør det interessant at smage varianterne efter hinanden og sammenligne dem.
Nogle vil hurtigt finde en favorit, mens andre måske bliver overrasket over en smagsretning, de ikke selv ville have valgt som en hel bøtte. Netop derfor er en Selection Box et stærkt gavevalg, når modtagerens præferencer ikke er kendt på forhånd.
De otte varianter giver samtidig mulighed for at gøre smagningen social. Del æsken med familie, venner eller kolleger, og sammenlign favoritterne undervejs.
- 350 g Lakrids by Bülow Selection Box
- Hele 8 forskellige smagsvarianter
- Flere lakridsoplevelser samlet i én gaveæske
- Indbyder til smagning og sammenligning
- God mulighed for at finde nye favoritter
- Generøst format med god gaveværdi
- Velegnet som firmajulegave og personalegave
- Oplagt når modtagerens favoritsmag ikke er kendt
Lav jeres egen lakridssmagning omkring julebordet
Selection Box kan noget andet end en traditionel gavebøtte. Hvor en bøtte giver masser af én favorit, inviterer denne æske til at smage sig gennem 8 forskellige varianter. Det gør den oplagt til julens hyggelige stunder, hvor gaven kan åbnes og deles med andre.
Medarbejderen kan tage æsken med hjem og sætte den frem efter julemiddagen. Her kan familien smage sig gennem udvalget og diskutere, hvilken variant der fortjener førstepladsen. På den måde bliver virksomhedens julegave en del af en hyggelig fælles oplevelse.
Det gør Selection Box interessant for HR og julegaveindkøbere, der gerne vil give medarbejderne en gave med mere oplevelsesværdi. I stedet for kun at fokusere på mængden af produkt får modtageren variation og mulighed for selv at udforske sortimentet.
De 350 g giver samtidig nok indhold til, at smagningen ikke behøver klares på én aften. Der kan gemmes favoritter til senere hvis de altså ikke allerede er blevet spist.
En bred firmajulegave når mange forskellige skal forkæles
Det kan være vanskeligt at vælge firmagaver til en stor medarbejdergruppe. Smag er individuel, og den variant, der er én medarbejders klare favorit, er ikke nødvendigvis den næste medarbejders førstevalg.
Her har Selection Box med 8 smagsvarianter en klar fordel. I behøver ikke forsøge at vælge én smagsprofil, der skal passe til alle. I stedet får den enkelte modtager flere muligheder i samme gave.
Det gør gaveæsken relevant til virksomheder med forskellige medarbejdergrupper og aldersprofiler. Den er også oplagt, hvis medarbejderne ikke selv skal vælge julegave, og virksomheden derfor har brug for en gave med bred appel.
Med 350 g har æsken samtidig en størrelse, der gør den velegnet som selvstændig personalegave. Den behøver ikke nødvendigvis kombineres med andre produkter for at skabe en reel gaveoplevelse.
Selection Box som kundegave til et helt team
De otte smagsvarianter gør også Lakrids by Bülow Selection Box 350 g interessant som kundegave. Send æsken til kundens kontor, og gaven kan sættes frem, så flere personer får mulighed for at smage med.
Det er særligt relevant, når jeres kunderelation involverer flere mennesker. Måske har både indkøb, marketing, administration og projektledelse været en del af samarbejdet. I stedet for at sende en individuel gave til én kontaktperson kan Selection Box fungere som en fælles tak til teamet.
Variationen passer godt til denne anvendelse. Når flere mennesker deler æsken, vil præferencerne naturligt være forskellige og med otte varianter er der mulighed for at gå på jagt efter hver sin favorit.
Gaven kan sendes som julehilsen, overrækkes ved årets sidste møde eller bruges som tak efter et vellykket projekt. Den kan også anvendes uden for julesæsonen ved jubilæer, milepæle og andre anledninger, hvor en vigtig kunderelation fortjener opmærksomhed.
350 g når firmagaven skal handle om både smag og oplevelse
Selection Box er et godt eksempel på, at en spiselig firmagave kan være mere end selve produktet. Med 8 forskellige smagsvarianter opstår der et lille oplevelseselement, fordi modtageren kan smage, sammenligne og vælge favoritter.
Det gør æsken oplagt til medarbejderen, der allerede kender Lakrids by Bülow, men gerne vil prøve flere varianter. Samtidig fungerer den godt som introduktion til modtageren, der endnu ikke kender hele smagsuniverset.
Vil I sammenligne Selection Box med andre gaveæsker, enkeltvarianter og størrelser, kan I se vores udvalg af lakrids til firmagaver, medarbejdere og kunder. Her kan I finde lakridsgaver til både den enkelte medarbejder, vigtige kunder og større grupper.
- 8 smagsvarianter giver stor variation i samme gave
- 350 g gør æsken til en komplet firmagave
- Oplagt til en hyggelig lakridssmagning
- God julegave til medarbejdere med forskellige præferencer
- Velegnet som fælles kundegave til et team
- Indbyder til at smage, sammenligne og finde favoritter
- Kan nydes alene eller deles med familie og kolleger
- En gave med både smag, variation og oplevelsesværdi
Lakrids by Bülow Selection Box | 350 g 8 smagsvarianter er firmagaven til den nysgerrige lakridselsker. Otte forskellige varianter gør det muligt at gå på opdagelse, sammenligne smagsoplevelser og finde nye favoritter. En generøs og varieret gave til medarbejdere, kunder og samarbejdspartnere og en Selection Box, der næsten inviterer til spørgsmålet: Hvilken er din favorit?




